Adt Rent a Car Gaziantep Oto Kiralama Şartları

Firmamızın Otomobil Kiralama Şartları Maddeler Halinde Aşağıda Listelenmiştir. Kiralık Araçlarımızdan Kendinize Uygun Araç/Araçları kiralamak için Şartlarınızın Kiralama Şartlarına Uygun Olması Gerekmektedir.

 • Sürücü Yaşı

Sigorta Poliçesi Şartları ve Koşulları gerekçesi ise Ekonomik Araçlarda kiralama şartı sürücü yaşının en az 21 olması gerekmektedir. Orta sınıf ve üst sınıf kiralık araçların şartı gereği ise araç kiralama yaşınızın en az 25 olması gerekmektedir. Firmamızın kiralık Lüx ve Büyük araçlarını kiralamak için araç kiralama şartlarına göre yaşınızın 28 ve üstü olması gerekmektedir.

 • Ehliyet Süresi

Ekonomik kiralık araçlarımızın kiralama şartlarına göre ehliyetinizin en az 2 yıllık olması gerekmektedir. Orta ve üst sınıf olan kiralık araçlarımızda ise genel olarak 3 yıllık ehliyetinizin olması zorunludur. Lüx kiralık araç şartlarımızın 4 yıllık ehliyet gerektirmesine rağmen devamlı müşterilerimizin 3 yıllık ehliyet ile lüx araç kiralayabilmektedir.

 • Ek Sürücü

Firmamızın ve sigorta şirketlerinin Araç Kiralama Şartların da yer alan Ek Sürücü Kiralama Şartları na göre kiralanan aracı ek sürücü/sürücüler de kullanabilir, fakat bu işlemi yapabilmek için ek sürücünün kira sözleşmesine mutlaka işlenmesi gerekmektedir ve Sürücü Yaşı ve Ehliyet Süresi uygun olmak zorundadır.

 • Kilometre Sınırı

Firmamızın kiralama şartlarına göre kiralık araçların kilometre sınırı kira sözleşmemizde yer almaktadır. Kiralama Şartlarındaki kilometre sınırı aşıldığında kilometre başına 0,5 TL ek ücret alınabilmektedir. Sınırsız kilometre şartı ile kiralanan araçlarda bu kiralama şartları geçerli değildir.

 • Ödeme Yöntemleri

Araç kiralayabilmek için kiralanan aracı teslim almadan/alırken tüm kiralama ücretini veya kira tutarının bir kısmını kredi kartı, banka havalesi veya ödeme makbuzu ile ödemiş olmanız gerekmektedir. Aracı teslim alırken kiralanan gün/ay/yıl ücreti ödemek için ehliyetiniz ve ödemenizin hazır olması gerekmektedir.

 • Depozit/Provizyon

Kiralamak istediğiniz aracın, Trafik Cezaları, Park Cezaları, HGS/OGS , Eksik yakıt ve sigorta kapsamına girmeyen diğer hasarlar için Kiralama Şartlarımız gereği teminat almamız gerekmektedir. Bu teminat kredi kartınızdan provizyon olarak belirli bir miktara bloke koyularak yapılmaktadır. Provizyonlar kredi kartınızdan harcama olarak görülmemektedir ve 6 ay sürmektedir. Provizyon için kullanılacak kredi kartının aracı kiralayan kişi adına olması gerekmektedir.

 • Kasko Sigorta Şartları

Firmamızın tüm araçlarının kaskolu olmasının yani sıra kasko sigortasının geçerli olması için şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında;

1-  Alkollü ve Uyuşturucu Madde Kullanılmamalıdır.

2- Yasal Hız Sınırlarına Uyulması Gerekmektedir.

3- Kira Kontratında Adı geçen Kişiler Harici Aracı Başkası Kullanmamalıdır.

4- Yük Haddinin Aşılmaması Gerekmektedir.

5- Karayolları Haricinde Araç Kullanılmamalıdır.

6- Sigortanın Geçerli Olabilmesi için, Hasar/Kaza anında Trafik ve Alkol Raporlarının Alınması ve En Geç 48 Saat içerisinde Oto Kiralama Firmamıza Teslim Edilmesi Gerekmektedir.

Bu şartlar yerine getirilmedi müddetçe kasko/sigorta poliçeniz geçersiz kılınacaktır.

 • Havaalanı Teslimatları

Kiraladığınız Aracı Havaalanından teslim almak için, rezervasyon sırasında uçuş bilgilerinin olmasa da araç teslim zamanından 24 saat öncesinden uçuş bilgileriniz firmamıza iletilmek zorundadır. Bu bilgilerin istenmesi uçağınızın rötar yapması durumunda aracınızın teslim problemleri ile karşılaşmamak ve mağdur olmamanız için istenmektedir.

 • Teslim ve İade

Kiralanan Kiralık araçlar kiralanırken belirtilen Alış ve Teslim yerinde teslim edilmek zorundadır. Eğer ki teslim yerinde farklılıklar oluşacaksa ekstra ücret talep edilebilmektedir. Araç teslim edilirken teslim saatine istinaden en fazla 1 saat beklenilmektedir zamanında teslim edilmeyen araçlardan ek ücret talep edilebilmektedir. Araçların Erken iade edilmesi durumlarında herhangi bir iade ücretinin yapılmamasının yanı sıra teslim edilen araçlarda oluşan hasarlar için ücret talep edilebilir.

 • Yakıt

Kiralanan araçların yakıt seviyesi kontrol edilerek, teslim alındığında aynı seviye olması önemlidir. Araç tesliminde yakıt seviyesinin fazla olmasında herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır. Teslim edilen aracın yakıtının teslimatdaki seviyenin altında olması durumunda ücret talep edilmektedir.

 • HGS/OGS Ücretleri

Firmamızın kiralık tüm araçlarında HGS/OGS bulunmaktadır. Tüm paralı otoyollardan dilediğiniz gibi geçiş yapabilirsiniz. Araç teslimatında kullanmış olduğunuz HGS/OGS ücreti +10 TL hizmet bedeli tarafınızdan tahsil edilir. HGS/OGS kullanmayan müşterilerimizden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

 • Yurt Dışı Çıkışı

Firmamızın araçlarının, yurt dışına çıkış sigortası bulunmamaktadır. Kiraladığınız araç ile yurt dışına kesinlikle çıkamazsınız. Yurt dışı çıkışı için araç kiralamak için firmamızdan kiralama şartlarını öğrenip, yurt dışı sigortası yaptırmak zorundasınız.

 • İptal İşlemleri

Firmamızda rezervasyon ve kiralama yaptığınızda, aynı gün içinde ( Araç Teslim Alınmamışsa ) iptal işlemine herhangi bir ücret alınmamaktadır. Kira başlangıcına 24 saat kala yapılan iptal işlemleri için firmamızın iptal ücreti 50 TL dir. Bu iptal ücreti Kiralama Şartları, Kiralanan Araç, Kiralanan Gün ve Yapılan hizmete göre değişiklikler gösterebilmektedir. Tarafınızdan kesilen bu iptal işlemi için ödenen hizmet bedeli bir sonraki kiralama işlemlerinizde indirim olarak tarafınıza uygulanabilmektedir.

 • Kiralama ve Uygunluk Yöntemleri

Firmamızdaki Araçların Uygunlukları ve Rekabet Ortamından dolayı, Uygun fiyata araç kiralamak için ön rezervasyon ve depozit ödemeniz durumunda tüm indirim ve kampanyalardan faydalanarak indirimlerimizden yararlanabilirsiniz.